Vivo T3x, mbërrin zyrtarisht një mid-range i ri

Prodhuesi i teknologjisë Vivo ka zgjeruar së fundmi gamën e saj të telefonave inteligjentë të rangut të mesëm me një produkt për të cilin kemi dëgjuar gjatë javëve të fundit. Po i referohemi në veçanti Vivo T3x-it të ri dhe ai krenohet me praninë e disa veçorive teknike të dukshme, duke përfshirë një shkallë të lartë të rifreskimit të ekranit dhe një bateri të madhe. Le të shohim veçoritë e tij kryesore më poshtë.

Prodhuesi i teknologjisë Vivo prezanton modelin e ri të rangut të mesëm Vivo T3x
Gjatë orëve të fundit, prodhuesi i teknologjisë Vivo ka prezantuar zyrtarisht në treg një smartphone të ri të rangut të mesëm. Siç u përmend tashmë në fillim, ne po i referohemi Vivo T3x të ri, një pajisje tashmë shumë e dëmtuar javët e fundit. Ndër veçoritë e tij, dizajni i tij spikat para së gjithash. Në pjesën e përparme ka në fakt një ekran të bukur me korniza mjaft të optimizuara.

Në anën e pasme gjejmë një modul fotografik të veçantë rrethor me skaje të arta. Brenda ka dy kamera me një blic të vogël LED. Ne kemi në veçanti një sensor kryesor fotografik 50 MP dhe një sensor makro 2 MP. Mbulesa e pasme është më pas e disponueshme me dy ngjyra të reja, përkatësisht Crimson Bliss dhe Celestial Green.

Nga pikëpamja thjesht teknike, telefoni inteligjent ka një ekran me teknologji IPS LCD me një diagonale prej 6.72 inç në rezolucion FullHD+ dhe me një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz. Përkundrazi, performanca i është besuar soc Snapdragon 6 Gen 1 me shkurtime të ndryshme të memories duke përfshirë deri në 8 GB RAM dhe deri në 256 GB memorie të brendshme. Smartphone gjithashtu mund të mburret me praninë e një baterie të ekzagjeruar me një kapacitet prej 6000 mAh dhe mbështetje për karikim të shpejtë 44 W.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2024/04/19/vivo-t3x-mberrin-zyrtarisht-nje-mid-range-i-ri/