Telefonat inteligjentë të palosshëm, Motorola përgatit Razr-in e ri

Pas lançimit të Find N2 Flip të palosshëm të Oppo-së, Motorola po përgatitet gjithashtu të rinovojë Razr-in e saj, i lançuar tashmë në treg në versionin e palosshëm prej disa vitesh.

Sipas disa thashethemeve, të shoqëruara me foto të përhapura në internet nga informatori ekspert Evan Blass, marka e kontrolluar nga Lenovo do të kishte rishikuar ndjeshëm dizajnin e telefonit. Në fakt, në vend të ekranit të vogël të jashtëm, Motorola Razr i ardhshëm do të presë një ekran shumë më të madh, i aftë të shtrihet përgjatë gjithë sipërfaqes së jashtme të pajisjes dhe gjithashtu duke përfshirë kamera dhe sensorë. Në këtë mënyrë, përdoruesi do të kishte akses në një përvojë shumë më të kënaqshme në aplikacione dhe njoftime, edhe pa e hapur gjithmonë terminalin. Imazhet nuk janë konfirmuar por vetë Blass thotë se lansimi i Razr-it të ri do të bëhet më 1 qershor.

Bazuar në thashethemet e mëparshme, Juno është emri i koduar që i është dhënë gjeneratës së ardhshme Razr, një nga dy pajisjet e palosshme që Motorola do të lançojë këtë vit. Nga pikëpamja harduerike, Motorola Razr 2023 duhet të presë një procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus, një ekran 6.7 inç, një kamerë të dyfishtë 64 megapiksel + 13 megapiksel në anën e pasme dhe një të brendshme 32 megapikselë. Bateria, nga ana tjetër, duhet të jetë rreth 4000 mAh, më e madhe se ajo 3500 mAh e përdorur në Razr 2022. Nuk mund të përjashtohet që Lenovo mund të parashikojë diçka në lidhje me pajisjen e palosshme në Kongresin Botëror të Celularëve në Barcelonë. nga 27 shkurt deri më 2 mars.

Takimi me panairin e inovacioneve teknologjike, i cili pas kufizimeve të vitit të kaluar do të thyejë rekordin e frekuentimit të organizatorëve, me 80 mijë pjesëmarrës dhe mbi 2000 ekspozues.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/02/24/telefonat-inteligjente-te-palosshem-motorola-pergatit-razr-in-e-ri/