Samsung zbulon smartfonin e ri Galaxy A14 5g

Samsung ka prezantuar Galaxy A14 5g, smartfonin e ri që konfirmon përkushtimin e Samsung për të ofruar teknologji inovative me çmime të përballueshme për një numër gjithnjë në rritje njerëzish.

Pajisja ka një jetë të gjatë baterie, ofron një përmirësim të ndjeshëm në cilësinë e selfieve, ka një memorie të përshtatshme të zgjerueshme dhe garanton deri në dy gjenerata të përditësimeve të sistemit operativ Android dhe deri në katër vjet përditësime sigurie.

Performanca e shpejtë, e besueshme dhe veçoritë tipike të Galaxy sigurojnë që përdoruesit të kenë një përvojë superlative, nga lojërat te krijimi i përmbajtjes, nga puna deri te arritja e qëllimeve të reja të shëndetit. Me një çmim të përballueshëm, Galaxy A14 5g ofron përvojën më të plotë të Galaxy që fansat tashmë e njohin dhe e duan, pasi është telefoni inteligjent 5g më i përballueshëm në serinë Galaxy.

– Kamera e përparme 13 megapikselë dhe kamera elegante e pasme me tre lente ofrojnë thellësi më të madhe detajesh, ngjyrash dhe subjektesh në çdo mjedis;
-katër ngjyra të gjalla: E zezë, e argjendtë, e kuqe e errët dhe jeshile e lehtë;
Ekran i përgjegjshëm dhe përshtatës -90 Hz me një ekran të madh 6,6 inç dhe rezolucion FHD+;
-procesor i përditësuar me aftësi 5g që lejon aplikacionet të paraqiten në mënyrë optimale dhe të funksionojnë në mënyrë efikase;
– performancë e lartë me jetëgjatësi të gjatë të baterisë me një karikim të vetëm;
– Memorie e brendshme 64 Gb ose 128 Gb, me mundësi zgjerimi deri në 1 Tb me kartë microSD;
– Paneli i përditësuar i sigurisë dhe privatësisë: një mënyrë e thjeshtë dhe transparente për të kontrolluar se si aplikacionet gjurmojnë të dhënat dhe për të çaktivizuar shpejt gjurmimin e padëshiruar;
-partneriteti me Google, duke përfshirë integrimin e Google Meet në veçoritë e mesazheve dhe thirrjeve video për efikasitet më të mirë;
-Aplikacioni i integruar Samsung Health ju lejon të gjurmoni përbërjen e trupit, modelet e gjumit dhe aktivitetin fizik, duke u sinkronizuar pa probleme me pajisje të tjera si Galaxy Watch5.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/02/14/samsung-zbulon-smartfonin-e-ri-galaxy-a14-5g/