Samsung Galaxy S23 FE: ja cilat do të jenë kamerat e tij

Në këto orë janë zbuluar detajet mbi modulin fotografik të vrasësit të ardhshëm të flagship nga Samsung; Galaxy S23 FE 5G në fakt, është afër nisjes dhe sot mësojmë se çfarë sensorë do të gjejmë në bord.

Samsung Galaxy S23 FE: çfarë dimë deri tani?

Në javët e ardhshme ne duhet të njihemi me vrasësin e ardhshëm të Samsung; do të quhet Galaxy S23 FE dhe do të jetë një produkt me gamë të mesme dhe të lartë me karakteristika interesante dhe një çmim konkurrues. Ne e dimë nga një raport i fundit i GalaxyClub se do të ketë një kamerë kryesore 50 megapikselë dhe një kamerë selfie të gjeneratës së ardhshme 10 megapikselë. Kjo nuk duhet të jetë befasi: në të kaluarën, në modelet S20 FE dhe S21 FE, ne kemi parë lente 32 Mega, por, siç ju themi gjithmonë, numrat “nuk janë gjithçka”. Ajo që ka rëndësi është optimizimi harduer-softuer, bashkimi mes pjesëve. Në këtë kuptim (ne e shohim atë me S23 bazë), Samsung ka arritur të krijojë një kryevepër me kamerën e saj të përparme të gjeneratës së fundit të parë në flamurët e vitit 2023.

Siç u përmend, kamera kryesore do të ketë një rezolucion 50 megapiksel me mbështetje OIS; moduli fotografik më pas do të ketë një lente telefoto 8 megapikselë me zmadhim optik 3X (ky duhet të jetë i njëjti sensor që kemi në S21 FE). Meqë ra fjala, nëse jeni duke kërkuar për flamurin e vitit të kaluar, dijeni se do të paguani vetëm 423,84 € në vend të 769,00 €. Dorëzimi është i shpejtë, do të keni të drejtë kthimi falas brenda një muaji nga blerja dhe mund ta shtyni pagesën me këste komode me Cofidis. Nëse jeni të interesuar, mos e humbisni.

Ekrani i Galaxy S23 FE të ardhshëm do të jetë një njësi Dynamic AMOLED 6.4 inç me rezolucion FullHD +, frekuencë rifreskimi 120 Hz dhe nuk do të mungojë Android 13 me One UI 5.1.1 skin. Disa vende thuhet se do të marrin versionin me procesorin Exynos 2200, ndërsa të tjerët do të shijojnë Snapdragon 8+ Gen 1 SoC të Qualcomm, të mbështetur nga 6 ose 8 GB RAM LPDDR5 dhe 128 ose 256 GB memorie të brendshme me memorie UFS 3.1. Bateria do të jetë 4500 mAh me karikim 25W me tela dhe 15W wireless.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/08/08/samsung-galaxy-s23-fe-ja-cilat-do-te-jene-kamerat-e-tij/