Redmi Pad Se, tableti i ri i krijuar për një përvojë kinematografike

Xiaomi ka zbuluar Redmi Pad Se, shtesa më e fundit në portofolin e tabletëve Redmi. E krijuar për profesionistë të rinj dhe studentë, pajisja kombinon rehati të jashtëzakonshme me një përzierje praktike dhe estetike për të përmbushur nevojat e punës dhe kohës së lirë. Pad Se krenohet me një ekran 11-inç FHD+ që ofron një përvojë të shkëlqyer shikimi. Me raportin e tij të pamjes 16:10, tableti ofron një përvojë gjithëpërfshirëse të një game të gjerë përmbajtjesh dhe raporti i jashtëzakonshëm i kontrastit 1500:1 siguron nivele të jashtëzakonshme detajesh si në aspektet më të errëta ashtu edhe në ato më të ndritshme të çdo veprimi në ekran.

400 nits e ndriçimit të ekranit ofron një përvojë të besueshme shikimi si brenda ashtu edhe jashtë, edhe në rrezet e diellit të shndritshëm. Përveç kësaj, Redmi Pad Se mund të riprodhojë deri në 16.7 milionë ngjyra, duke mbuluar një gamë të gjerë nuancash të gjalla në spektrin e ngjyrave të dukshme për syrin e njeriut. Me një ritëm rifreskimi deri në 90 Hz, Redmi Pad Se ofron një kënaqësi vizuale të qetë që përforcon përvojën e argëtimit veçanërisht për lojërat intensive, duke siguruar lirinë për të kaluar manualisht midis 60 Hz ose 90 Hz për efikasitet optimal të energjisë.

I projektuar duke pasur parasysh rehatinë, modaliteti i përditësuar i Reading Mode 3.0 me modalitetet e dedikuara Classic dhe Paper ofron opsione realiste të ngjyrave të leximit dhe siguron rehati optimale të leximit. Përveç kësaj, tableti përmban një ekran LCD standard Tüv Rheinland Flicker Free që përdor zbehjen CC për të eliminuar në mënyrë efektive dridhjet e dukshme dhe të padukshme në rangun nga 0 deri në 3000 Hz. Gjithashtu, për një përvojë edhe më të mirë shikimi, Redmi Pad Se është në gjendje të përmbajë emetimet e dritës blu, për të ndihmuar në parandalimin e tendosjes së syve. Kur bëhet fjalë për audion, Redmi e ka pajisur këtë tablet me Dolby Atmos dhe Hi-Res Audio që mbështesin katër altoparlantë të cilët prodhojnë cilësi superiore të zërit dhe ofrojnë përvojë premium kinematografike.

Redmi Pad Se vjen me një dizajn elegant unibody aliazh alumini që është shumë i qëndrueshëm dhe lehtësisht i lëvizshëm, me peshë vetëm 478 g. Asortimenti i ofruar nga marka përdor tre variante ngjyrash: vjollcë livando, gri grafit dhe jeshile mente, me konfigurime 4/128 Gb duke filluar nga 199 euro, 6/128 Gb duke filluar nga 229 euro dhe 8/128 Gb duke filluar nga 249 euro. .


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/08/19/redmi-pad-se-tableti-i-ri-i-krijuar-per-nje-pervoje-kinematografike/