Oppo zbulon smartfonin e ri të palosshëm Find N2 Flip

Në sektorin e telefonave inteligjentë të palosshëm, Oppo dëshiron të përfaqësojë më shumë se një alternativë ndaj Samsung, markës së parë që ka vënë bast në të ashtuquajturin “të palosshëm”.

Prandaj, grupi kinez ka zbuluar Find N2 Flip, gjeneratën e dytë të telefonit me guaskë që me sa duket merr vetëm format e Galaxy Z Flip 4 të Samsung.

Përtej mekanizmit të hapjes, pajisja e re e Oppo-së përmban një ekran më të madh të jashtëm që ju lejon të bëni fotografi dhe të aksesoni më lehtë njoftimet. Falë skajeve në alumin të lëmuar, mbulesës së bërë nga xhami rezistent kundër gjurmëve të gishtërinjve dhe modelit të valëzuar me mikro-gdhendje në menteshë, Find N2 Flip ka një dizajn minimal, i disponueshëm në dy ngjyra: Astral Black dhe Moonlit Purple. Nëse ekrani i jashtëm është 3,26 inç, ai i brendshëm, i hapur, mat 6,8 inç dhe me një raport kinematografik 21:9. Kamera e jashtme është e dyfishtë me një sensor kryesor 50 megapiksel dhe është zhvilluar në bashkëpunim me prodhuesin ikonik suedez Hasselblad. Kamera e brendshme është 32 megapikselë dhe është e optimizuar për video thirrje në aplikacione të njohura si WhatsApp dhe Zoom. Mekanizmi i kyçjes së një telefoni celular të palosshëm përfaqëson pjesën mekanike më delikate të konstruksionit. Oppo pretendon se ka krijuar një menteshë që mund të përballojë mbi 400,000 kthesa, ose mesatarisht 100, çdo ditë, për 10 vjet. Kompania gjithashtu ka punuar ngushtë me MediaTek për të krijuar një version të optimizuar të chipset-it të saj Dimensity 9000+, i cili premton një orë më shumë telefonata video, dy orë më shumë përdorim të mediave sociale dhe pesë orë më shumë se versioni i mëparshëm. transmetim muzikor. Bateria e Find N2 Flip është 4,300 mAh dhe rikarikohet në 50% në 23 minuta dhe deri në 100% në më pak se një orë. Smartphone do të jetë në dispozicion në vendin tonë në ditët në vijim me çmimin e rekomanduar prej 1,199.99 euro. Me rastin e lançimit, Oppo ofron mundësinë për të përfituar nga promocione të ndryshme duke blerë si në dyqanin e saj online, ashtu edhe në dyqanet fizike dhe platformat e tjera të tregtisë elektronike.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/02/15/oppo-zbulon-smartfonin-e-ri-te-palosshem-find-n2-flip/