OPPO zbulon datën e lancimit për OPPO Find X6 dhe OPPO Pad 2! Të gjitha detajet

Më në fund kemi datën zyrtare të lançimit të serive OPPO Find X6 dhe OPPO Pad 2. Seria flamurtare e kompanisë dhe tableti i saj i gjeneratës së dytë do të prezantohen për publikun më 21 mars në Kinë, siç u raportua nga vetë kompania pak orë më parë në faqen e internetit OPPO Mall. Së bashku me njoftimin e shumëpritur, janë publikuar disa paraqitje zyrtare që tregojnë disa specifika të Find X6.

Siç e shohim, smartfoni i ardhshëm i flamurit është zbuluar me një mbulesë të pasme prej lëkure, një ishull rrethor kamerash me një lente periskopi ku mund të shihet logoja Hasselblad, si dhe një pikë e vogël portokalli. Për sa i përket OPPO Pad 2, vërejmë një tabletë me korniza të hollë, butonin anësor të ndezjes dhe butonin e volumit në krye.

Sipas thashethemeve të fundit, seria Find X6 do të prezantohet në dy versione: Standard dhe Pro. I pari me Dimensionin 9200 SoC të Mediatek ndërsa i dyti me Snapdragon 8 Gen 2 të Qualcomm. OPPO Pad 2 duket si OPPO Pad i parë me IPS LCD 11 inç dhe baterinë 8,360 mAh. Nuk ka ende asnjë lajm tjetër zyrtar për specifikat dhe çmimet.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/03/16/oppo-zbulon-daten-e-lancimit-per-oppo-find-x6-dhe-oppo-pad-2-te-gjitha-detajet/