OPPO prezanton smartfonin e ri A78. Çmimi dhe detajet

OPPO prezantoi A78, një smartphone interesant i rangut të mesëm me vlerë të mirë për paratë. OPPO A78 i ri përmban një ekran AMOLED 6.4 inç me rezolucion Full HD + dhe ritëm rifreskimi 90 Hz, një konfigurim premium për gamën e çmimeve të referencës.

Ekrani është gjithashtu i pajisur me një lexues të integruar të gjurmëve të gishtërinjve. Nga pikëpamja e performancës, procesori është Snapdragon 680 me 8 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme të zgjerueshme. Bateria është veçanërisht e madhe, 5000 mAh dhe mbështet karikimin e shpejtë 67W SuperVOOC, i cili ju lejon të rikarikoni telefonin inteligjent nga 0 në 100% në vetëm 44 minuta.

Sa i përket sektorit fotografik, në anën e pasme gjejmë një sensor kryesor 50 megapikselë. Ndër veçoritë e rëndësishme të softuerit, modaliteti i videos me pamje të dyfishtë që ju lejon të regjistroni njëkohësisht me kamerat e përparme dhe të pasme. Sistemi operativ është Android 12 i personalizuar me ColorOS 13.1

Dizajni ndjek stilin klasik OPPO me korniza të hollë, skaje të rrumbullakosura dhe trashësi të kufizuar pavarësisht nga bateria e madhe. Ka gjithashtu certifikatë IP54 kundër spërkatjeve të ujit dhe pluhurit dhe një trup polikarbonat me një fund me shkëlqim me matricë diamanti në ngjyrën Aqua Green.

Ndër pikat e forta të OPPO A78 të ri, sigurisht që gjejmë karikimin e shpejtë 67 W, një performancë të rrallë për këtë gamë çmimesh, ekranin AMOLED me lexues të integruar të gjurmëve të gishtërinjve, kamerën e pasme 50 megapikselë dhe autonominë e garantuar nga bateria bujare 5000 mAh.

OPPO synon të krijojë gjithnjë e më shumë hapësirë ​​në sektorin konkurrues të smartfonëve të rangut të mesëm, duke ofruar modele me specifikime teknike të nivelit të lartë dhe veçori të avancuara me çmime konkurruese. A78 i ri duket se ka atë që duhet për të konkurruar me konkurrentët kryesorë në segment.

Çmimi dhe disponueshmëria
Pajisja është në dispozicion nga fillimi i gushtit në ngjyrat Aqua Green dhe Mist Black me një çmim të rekomanduar prej 299 €. Mund të blihet në faqen zyrtare të OPPO dhe së shpejti edhe në Amazon dhe në shitësit kryesorë të elektronikës.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/08/03/oppo-prezanton-smartfonin-e-ri-a78-cmimi-dhe-detajet/