OnePlus Pad: tableti i parë Android i prodhuesit

OnePlus 11 5G nuk është e vetmja pajisje e zbuluar gjatë eventit Cloud 11. Prodhuesi kinez njoftoi gjithashtu kufjet OnePlus Buds Pro 2, tastierën mekanike OnePlus Featuring 81 Pro dhe tabletin OnePlus Pad. Ai duhet të arrijë në Itali në muajin prill, por nuk ka konfirmime.

OnePlus Pad: specifikimet e tabletit
OnePlus Pad është tableti i parë nga prodhuesi kinez. Lansimi i pajisjes plotëson ekosistemin e OnePlus të telefonave inteligjentë, orëve inteligjente, kufjeve dhe televizorëve inteligjentë, të ngjashëm me Samsung dhe Apple. Tableti ka një kornizë aliazh alumini. Teknologjia Star Orbit bëri të mundur krijimin e skajeve të rrumbullakosura dhe modulit të fotografisë së pasme. Ngjyra është Halo Green.

OnePlus ka një ekran 11.61 inç me rezolucion 2.8K (2800×200 piksele), shpejtësi freskimi 144Hz dhe mbështetje Dolby Vision. Pajisjet harduerike përfshijnë procesorin MediaTek Dimensity 9000 me një frekuencë maksimale prej 3.05 GHz, 8/12 GB RAM LPDDR5, 128/256 GB hapësirë ​​ruajtëse UFS 3.1, kamera 13 dhe 8 megapikselë, lidhje Wi-Fi 6 dhe Bluetooth 5.3. Porta Type-C dhe katër altoparlantë me mbështetje Dolby Atmos. Teknologjia Omni Bearing Sound Field identifikon në mënyrë inteligjente orientimin e ekranit dhe kalon automatikisht ndërmjet kanaleve audio majtas dhe djathtas për të dhënë tingull më të zhytur.

Bateria 9,510 mAh siguron deri në 14,5 orë riprodhim video dhe një muaj kohë pritjeje. Teknologjia SuperVOOC 67 Watt lejon një karikim të plotë në 80 minuta. Sistemi operativ është OxygenOS 13.1 i bazuar në Android 13. Para-porositë do të fillojnë në prill. Çmimi nuk është bërë i ditur. Aksesorët OnePlus Stylo dhe OnePlus Magnetic Keyboard do të duhet të blihen veçmas.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/02/08/oneplus-pad-tableti-i-pare-android-i-prodhuesit/