Nga Dell një monitor i lakuar 49″ me hub USB-C: si dy 27 inç, por pa gap në qendër

Së bashku me risitë e shumta në familjet Latitude, Precision dhe OptiPlex, Dell tregoi gjithashtu monitorin e lakuar 49 inç, të krijuar për produktivitet ekstrem. Monitori Dell UltraSharp 49 i lakuar USB-C Hub synon të ofrojë aftësitë e një konfigurimi të dyfishtë të monitorit Quad HD 27 inç, por pa korniza në mes.

Monitori UltraSharp është krijuar për të adresuar nevojat e tregtarëve, inxhinierëve dhe analistëve të të dhënave që kërkojnë produktivitet ekstrem me shumë ekrane. Përveç kësaj, pajisja ju lejon të shikoni përmbajtjen nga dy kompjuterë në të njëjtën kohë dhe përmban një shpërndarës të integruar USB-C që mundëson opsione të ndryshme lidhjeje. Këto përfshijnë aftësinë për të fuqizuar një laptop deri në 90 W dhe një portë Ethernet 2.6 Gb. Monitori përmban gjithashtu ComfortView Plus (i cili ndihmon në reduktimin e emetimit të dritës blu) dhe një veçori të daljes që siguron qasje të lehtë në porte.

Monitor i lakuar USB-C Hub UltraSharp 49, një monitor i dyfishtë 27″ pa korniza në qendër

Në nivel teknik, Monitori i hub USB-C UltraSharp 49 mbështet një rezolucion Dual Quad HD prej 5120×1440 pikselësh (60Hz), duke zbatuar një panel IPS Black të aftë për të ofruar një raport kontrasti prej 2000:1. Paneli gjithashtu mbështet 1.07 miliardë ngjyra, duke garantuar një mbulim prej 98% të gamës sipas standardeve DCI-P3 dhe Display P3, me kënde shikimi të barabarta me 178° si horizontalisht ashtu edhe vertikalisht. Monitori ka një raport pamjeje prej 32:9 dhe mbështet një shkëlqim maksimal prej 350 nits dhe zbaton dy altoparlantë 9W secili.

Pajisja e porteve është përfundimisht e plotë, duke përfshirë 2 HDMI, një DisplayPort, katër USB Type-C (dy prej të cilave në rrjedhën e sipërme, një video dhe të dhëna, tjetra vetëm të dhëna; dhe dy në rrjedhën e poshtme), katër USB Type-A, një shtesë në rrjedhën e poshtme USB Type-A me funksionin e karikimit, lidhësin Ethernet që përmendëm më parë dhe një portë audio line-out. Monitori mund të menaxhohet përmes Dell Optimizer, së bashku me pajisje të tjera periferike të pajtueshme. Monitori është tashmë i disponueshëm për blerje në SHBA nga 28 shkurti me një çmim prej 1999 dollarë.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/03/23/nga-dell-nje-monitor-i-lakuar-49-me-hub-usb-c-si-dy-27-inc-por-pa-gap-ne-qender/