Motorola dhe Microsoft së bashku për të shtuar veçori të reja dhe ekskluzive në ThinkPhone

Lenovo ThinkPhone nga Motorola, një smartphone i krijuar për kompanitë, është pasuruar me mjete të reja produktiviteti.

Motorola dhe Microsoft po njoftojnë dy veçori të reja që përdoruesit e ThinkPhone të punojnë kudo: mbështetje plotësisht e integruar për aftësitë cloud të Windows 365 dhe integrimin e Push To Talk në veçorinë Walkie Talkie të Microsoft Teams.

Me këto integrime unike, ThinkPhone bëhet telefoni ideal që njerëzit të punojnë me efikasitet, shpejt dhe produktiv kudo që janë.

Windows 365 kombinon fuqinë dhe sigurinë e Microsoft cloud me shkathtësinë dhe thjeshtësinë e PC-së. Duke e integruar këtë funksionalitet me ThinkPhones, Motorola ofron një kompjuter të vërtetë cloud në majë të gishtave të tyre, për t’i lejuar njerëzit të punojnë nga kudo. Përdoruesit e ThinkPhone mund të përfitojnë nga integrimi i Windows 365 dhe të transmetojnë përvojën e Windows drejtpërdrejt nga ThinkPhone në një ekran më të madh, thjesht duke e lidhur atë me një kabllo USB-C, një tastierë Bluetooth dhe mouse.

Plus, ata mund të shfrytëzojnë fuqinë e ThinkPhone duke e çiftuar atë me çdo monitor të Lenovo, duke përfshirë ekranin ThinkVision P27h-30 27 inç Qhd dhe aksesorë Bluetooth si tastiera, miun e kombinuar me rimbushje pa tela Professional Lenovo dhe kufjet me valë Lenovo Go. . , duke marrë një përvojë të plotë me Windows PC me të gjitha aplikacionet, përmbajtjen dhe cilësimet e personalizuara, pavarësisht se ku janë përdoruesit. Këto veçori jo vetëm që mundësojnë fleksibilitet të lartë, por gjithashtu lejojnë departamentet e TI-së të përmirësojnë organizimin tradicional të punës dhe të ulin kostot e përgjithshme.

Kur jeni të përqendruar në punë, komoditeti është thelbësor dhe butoni ikonik i Tastit të Kuq të ThinkPhone e bën të lehtë. Me dy trokitje, mund të përjetoni integrim të qetë midis telefonit dhe kompjuterit tuaj falë lidhjes Think 2 Think. Komoditeti i butonit të kuq të ThinkPhone tani është zgjeruar me integrimin e aplikacionit Walkie Talkie në Teams. Pas programimit të lehtë të Tastit të Kuq për të aktivizuar modalitetin Walkie Talkie, njerëzit do të kenë aftësi komunikimi të menjëhershme shtytje për të folur (Ptt). Ky funksion integron pa probleme Red Key me aplikacionin Walkie Talkie në Microsoft Teams, duke e bërë të lehtë komunikimin e menjëhershëm me kolegët përmes kanaleve të Teams.

Përveç kësaj, me ThinkPhone, përdoruesit kanë akses në një grup të plotë funksionesh sigurie dhe asistence që ofrojnë mbrojtje të avancuar dhe menaxhim të plotë falë ThinkShield, platformës së sigurisë së Lenovo-s, e pajisur me parametra, funksione, pajisje, softuer dhe procese të specializuara themelore të sigurisë që ndihmojnë në sigurimin e siguria e pajisjes. Cilësia e ThinkPhone, e cila e bën atë një shoqërues të përsosur biznesi, shkon përtej sigurisë dhe shtrihet në dizajnin e tij me cilësi të lartë dhe qëndrueshmërinë e tij. E bërë nga fibra aramid, më e fortë dhe më e lehtë se çeliku, e kombinuar me një kornizë alumini dhe Gorilla Glass Victus, ThinkPhone ka arritur certifikimin IP68, gjendjen e artit në mbrojtjen nga uji dhe pluhuri dhe plotëson testet e qëndrueshmërisë dhe qëndrueshmërisë Mil-Std-810H .

ThinkPhone është i pajisur me specifikime teknike të nivelit të lartë, si procesori Snapdragon 8+ Gen 1, ekrani i madh 6.6 inç Fhd+, bateria 5000 mAh dhe karikuesi 68w TurboPower, i aftë për të rimbushur si smartphone-in ashtu edhe laptopët Lenovo. Kamera e avancuar 50Mp Ultra Pixel e plotëson këtë pajisje të fuqishme, duke ofruar cilësi të shkëlqyer imazhi në çdo video thirrje, pavarësisht nga kushtet e dritës.

Mbështetja e Windows 365 nëpërmjet Moto Connect dhe veçorisë Walkie Talkie në Microsoft Teams do të jetë e disponueshme për blerje për ThinkPhone nga Motorola duke filluar nga mesi i shtatorit


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/09/02/motorola-dhe-microsoft-se-bashku-per-te-shtuar-vecori-te-reja-dhe-ekskluzive-ne-thinkphone/