Kjo mund të jetë videoja e parë e ekranit të iPhone 15: ka disa të reja

Pak ditë pas publikimit të thashethemeve më të fundit për iPhone 15 Pro, këshilltari i njohur Shrimp Apple Pro në llogarinë e tij zyrtare në Twitter mund të ketë publikuar videon e parë që tregon panelet që do të mbulojnë ekranin e iPhone 15.

Siç mund të shihet në videon më poshtë, dy panele duket se kanë të njëjtat dimensione: ato janë ndoshta iPhone 15 dhe iPhone 15 Pro të cilët të dy do të kenë ekran 6.1 inç, ndërsa iPhone 15 Plus dhe Pro Max duhet të mbajnë një panel 6.7 inç. .

Videoja, nëse analizohet me kujdes, tregon ato që duken të jenë veçoritë e gamës së re. Para së gjithash, është vërtetuar praktikisht ardhja e Dynamic Island në të gjitha modelet e iPhone 15, si dhe korniza më të lakuara në qoshe dhe më të hollë në të katër anët.

Kamerat e gjera 48 megapikselë të gjetura në iPhone 14 Pro dhe Pro Max duhet të vijnë gjithashtu në iPhone 15 dhe 15 Plus, të cilët do të zëvendësojnë sensorët 12 megapikselë të parë në veprim në dy modelet bazë të iPhone 14.

Thashethemet e tjera të zbuluara ditët e fundit gjithashtu konfirmojnë se iPhone 15s jo-pro do të bazohet në çipin A16 Bionic të përdorur në iPhone 14 Pro dhe Pro Max, ndërsa dy modelet e nivelit të lartë do të përdorin A17. pritet të prodhohet duke përdorur procesin e prodhimit në 3nm nga TSMC.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/03/06/kjo-mund-te-jete-videoja-e-pare-e-ekranit-te-iphone-15-ka-disa-te-reja/