Huawei P60 Pro nuk ka më sekrete: zbuloni të dhënat teknike

Pas përparimeve më të fundit në lançimin e serisë Huawei P60 në fillim të vitit 2023, informacione të reja për Huawei P60 Pro mbërrin nga Kina, versioni më i lartë që duhet të dallohet mbi të gjitha për sektorin e multimedias. Falë thashethemeve të fundit, ne më në fund dimë specifikimet e mundshme teknike të Huawei P60 Pro.

Nëse mund të ecim përpara është falë DTCHAT e cila, në rrjetin social kinez Weibo, ndau imazhin që vendosëm në fund të lajmit. Në të majtë shohim para së gjithash pamjen e panelit të pasmë, në të cilin ndodhet moduli i kamerës me një sensor kryesor qendror gjigant 50 megapiksel Sony IMX888, me sa duket i shoqëruar nga një njësi me kënd ultra të gjerë 50 MP Sony IMX858 dhe një OmniVision 64 MP. Telefoto OV64B.

Nën trup, megjithatë, ka zëra për çipin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, por në versionin e kufizuar në lidhjen LTE, pra pa modemin 5G të përfshirë. Prandaj, sanksionet e aplikuara nga Shtetet e Bashkuara godasin sërish. Ekrani është një OLED 6.6 inç me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz dhe rezolucion 1440p. Së fundi, bateria 5000 mAh duhet të mbështesë karikim të shpejtë 100W me tela dhe 50W me valë. Më në fund, sistemi operativ në fillim duhet të jetë HarmonyOS 3.0, megjithëse thashethemet e mëparshme flisnin për dhuratën HarmonyOS 3.1 që në minutën e parë.

Ne këshillojmë, sigurisht, që këto të merren si thashetheme tregu që duhen marrë me pak kripë.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/01/23/huawei-p60-pro-nuk-ka-me-sekrete-zbuloni-te-dhenat-teknike/