Honor Magic5 Lite: sa kohë zgjat bateria? Video

HONOR Magic5 Lite është gamë e mesme e momentit. Ne e themi këtë me arsye, veçanërisht pasi e kemi provuar në rishikimin tonë, të cilin mund ta gjeni në këtë faqe, dhe ku kishim konstatuar kapacitetin për diçka më shumë veçanërisht në nivel estetik, me ekranin e tij, por edhe me një bateri vërtet të rrezikshme që mund të mbajeni atë për dy ditë të plota me një karikim të vetëm.

Dhe pikërisht kjo është pika ku duam të përqendrohemi, duke e vënë HONOR Magic5 Lite nën stres mbi autonominë dhe duke verifikuar me një test të drejtpërdrejtë nëse bateria 5,100 mAh mund të përdoret në të vërtetë për dy ditë të tëra, mbi të gjitha duke mos e kursyer përdorimin e smartphone me kursime energjie apo diçka tjetër.

HONOR Magic5 Lite: vërtet 2 ditë jetëgjatësi baterie?
E shkëputëm nga priza HONOR Magic5 Lite nga priza në orën 7:30 të mëngjesit të së enjtes dhe e vendosëm telefonin inteligjent nën presion për një rutinë mëngjesi të konsultimeve sociale, lajmeve në ueb, por edhe për të parë disa video në YouTube apo edhe për t’iu përgjigjur disa emaileve. mbërriti natën. Në këtë rast ne u larguam menjëherë me përdorimin e telefonit inteligjent por zbuluam se me më shumë se gjysmë ore ekran në bateri mbeti në 100%.

Më pas na u desh të shkonim në Milano për disa ngjarje që do të na kishin mbuluar gjatë gjithë ditës, por duke na dhënë mundësinë e përdorimit të smartfonit në mënyrën më të mirë të mundshme, pra me një rrjet 5G, pa Wi-Fi dhe mbi të gjitha. nevoja për të bërë foto, video dhe gjithashtu për të përdorur navigatorin. Në pak më pak se një orë udhëtim me makinë, ne përdorëm Google Maps në HONOR Magic5 Lite me shkëlqim maksimal dhe pa asnjë kufizim. Rezultati? Bateria ra vetëm 6% me mbi dy orë ekran aktiv.

Siç u përmend, dita në Milano na pa rreth ngjarjeve dhe madje edhe kur ecnim përdorëm qartë navigimin kthesë pas kthese me rrjetin 5G i cili na lejoi të kuptojmë para së gjithash se konsumi i baterisë në këto situata është vërtet minimal dhe jo vetëm kaq. sepse HONOR Magic5 Lite nuk nxehet kurrë, një simptomë e një optimizimi vërtet interesant. Gjatë ditës bëmë foto të ndryshme, incizuam klipe të ndryshme me sektorin fotografik të telefonit inteligjent dhe përsëri u tërhoqëm në një bar kafeje për të punuar duke përdorur vetëm smartfonin HONOR si pikë e nxehtë për të lundruar me fletoren tonë. Dijeni se e enjtja përfundoi në orën 23:00 me një tarifë prej 60% të mbetur.

Dita e dytë e përdorimit, pra e premtja, ishte më “e bërë në shtëpi”, d.m.th. ne qëndruam në zyrë dhe e vendosëm HONOR Magic5 Lite nën stres për një përdorim më klasik, por jo më pak intensiv, duke qenë se, edhe pse nën Wi- Rrjeti Fi, nuk kemi kursyer në luajtjen me smartfonin, marrjen e videove dhe fotove apo edhe në post-prodhimin e disa fotove të marra, duke parë seriale televizive dhe disa filma dhe me pak fjalë, duke bërë gjithçka që zakonisht bëhet me një smartphone gjatë një dite klasike punë dhe relaksim. Në këtë rast, dijeni se HONOR Magic5 Lite mbërriti në fund të ditës së dytë të premten me 10% të tarifës së mbetur.

E pabesueshme por e vërtetë: HONOR Magic5 Lite, siç premtoi, ju lejon të merrni më shumë se dy ditë me një karikim të vetëm të baterisë së tij 5,100 mAh. Një rezultat që e kishim konstatuar tashmë gjatë rishikimit, por që në këto dy ditë përdorimi vërtet intensiv na lejoi të konfirmojmë atë që kompania ka krijuar, domethënë një smartphone të plotë, i aftë mbi të gjitha që të mos e lërë kurrë të thatë me një karikim. Dhe sot sigurisht që me telefonat inteligjentë që konsumojnë gjithnjë e më shumë, nuk është çështje e vogël.

HONOR Magic5 Lite: një gamë e mesme e fuqishme
Kujtojmë se HONOR Magic5 Lite karakterizohet estetikisht nga një dizajn me një profil simetrik jashtëzakonisht të hollë prej vetëm 7.9 mm, me një peshë po aq të lehtë prej vetëm 175 gramë, që e bën atë jo vetëm të bukur për t’u dukur, por edhe komod në përdorim. Pastaj është ekrani, që është një panel OLED 6,67 inç i lakuar në anët me një rezolucion prej 2400 x 1080 piksele dhe i aftë për të shfaqur deri në 1.07 miliardë ngjyra për të riprodhuar imazhe me nivele detajesh të ngritura dhe ngjyra të gjalla. Këto janë veçori të vërteta të nivelit të lartë duke pasur parasysh shkallën e rifreskimit adaptiv që mund të shkojë deri në 120 Hz për rrjedhshmëri maksimale kur shikoni përmbajtje.

Dhe mos harroni se ekziston një procesor Snapdragon 695 me mbështetje 5G dhe ende performancë të mirë për një gamë të mesme si kjo. Ekziston MagicUI me veçori të shumta për ta përdorur pajisjen në mënyrë ekstreme si për punë dhe për argëtim, si dhe për ato operacione klasike telefonike. Dhe pastaj ai karakterizim që vetëm HONOR mund të japë në telefonat inteligjentë të këtij lloji, përkatësisht sektori fotografik: këtu ka një rreth që vepron si një strukturë për sensorët fotografikë. E ashtuquajtura unazë Matrix Star, që është një strukturë e hollë dhe moderne e aftë për të fshehur, përmirësuar, tre kamerat e telefonit inteligjent së bashku me Blicin LED.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/03/20/honor-magic5-lite-sa-kohe-zgjat-bateria-video/