Cili është smartphone më i fuqishëm Realme i disponueshëm aktualisht në treg?

Ai prezantohet në treg si një nga telefonat inteligjentë më të mirë, jo vetëm Realme, por të gjithë sektorit Android. GT 2 Pro është maja absolute e gamës nga Realme dhe është në gjendje të konkurrojë me “djemtë e mëdhenj” në treg, duke e ofruar veten me një çmim jashtëzakonisht interesant kur krahasohet me konkurrentët e tij të drejtpërdrejtë….

Sot, gjiganti kinez Realme, i lidhur ngushtë me Oppo, vendoset në treg si një nga prodhuesit më me ndikim dhe efikas, dhe e bën këtë duke na dhënë neve të tij jo plus ultra të smartfonëve. Pika e parë në favor të GT 2 Pro është sigurisht ekrani i madh 6.7 inç. Një diagonale që e vendos atë në të njëjtin nivel me pjesën e sipërme të gamës së disponueshme aktualisht në raftet, por ka edhe më shumë. Rezolucioni, 3216×1440 piksele, e vendos atë përpara shumë pajisjeve të tjera, duke qenë një nga më të lartat aktualisht në qarkullim. Për të kompletuar grupin e një paneli të shkëlqyer, 525 ppi, teknologjia AMOLED dhe 120 Hz tani e pashmangshme, të cilat e bëjnë atë një top me të gjitha kredencialet.

Duke e kthyer pajisjen, në anën e pasme gjejmë një sensor 50 megapiksel, i cili do t’ju lejojë të bëni fotografi me një rezolucion jashtëzakonisht të lartë prej 8165×6124 piksele. Mjafton për të printuar fotot tuaja në një format shumë më të madh se ai klasik 10×15 cm. Sektori i videove është gjithashtu i shkëlqyer, me 4K, i domosdoshëm, i mundësuar falë rezolucionit 3840×2180 pixel. Së bashku me sensorin kryesor gjejmë dy të tjerë prej 50 dhe 2 MP, me hapje f/2.2 dhe f/3, ndërsa ai i përparmë 32 MP ndalon në një hapje f/2.4.

Për pjesën tjetër, pajisja mbështet plotësisht rrjetet 5G dhe ofron pajisje të shkëlqyera për sa i përket lidhjes. Bluetooth 5.2, USB Type-C 2.0 dhe brezi Wi-Fi 802.11 e bëjnë këtë Realme GT 2 një pajisje të shkëlqyer. Nën trup gjejmë Snapdragon 8 Gen 1 SoC të Qualcomm, i cili do t’ju lejojë të përdorni telefonin inteligjent në çdo fushë të mundshme dhe të imagjinueshme, nga lojërat në punë. RAM dhe memoria janë 8 dhe 256 GB, të pazgjerueshme. Një kompromis i mirë për sa i përket produktivitetit dhe ruajtjes së skedarëve tuaj. Së fundi, një notë merite shkon për Naoto Fukasawa, një stilist japonez i cili kontribuoi në zhvillimin e estetikës së pajisjes në të cilën shfaqet nënshkrimi i tij.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2024/04/22/cili-eshte-smartphone-me-i-fuqishem-realme-i-disponueshem-aktualisht-ne-treg/