ASUS prezanton monitorin e ri ROG Swift OLED 240Hz

ASUS Republic of Gamers (ROG) njoftoi sot disponueshmërinë e monitorit të ri të lojërave ROG Swift OLED PG27AQDM, i cili ofron një përvojë të avancuar të lojërave falë një paneli QHD 27 inç, një shpejtësi rifreskimi 240 Hz, një përgjigje si e ulët deri në 0.03ms dhe menaxhim i përmirësuar i nxehtësisë. Monitori i pajtueshëm me NVIDIA G-SYNC siguron pamje të qetë dhe pa grisje, ndërsa ngrohësi i personalizuar dhe optimizimi inteligjent i tensionit zvogëlojnë rrezikun e djegies.

Paneli OLED i ROG Swift PG27AQDM përmban ndriçim maksimal 17% më të lartë se monitorët e mëparshëm ROG OLED, falë një sistemi ftohjeje edhe më të mirë. Cilësimi opsional i ndriçimit uniform siguron nivele të qëndrueshme ndriçimi në të gjithë ekranin, ndërsa softueri DisplayWidget Center i ndihmon përdoruesit të ndryshojnë me lehtësi cilësimet e sistemit.

Ngrohtësia e personalizuar me efikasitet të lartë pa ventilator menaxhon në heshtje shpërndarjen e nxehtësisë, ndërsa një algoritëm inteligjent optimizon tensionin bazuar në ndryshimet e temperaturës për të siguruar uniformitetin e shkëlqimit në të gjithë panelin. Veshja kundër reflektimit të monitorit, e bërë me një strukturë mikro, redukton në mënyrë efektive reflektimet dhe shpërqendrimet vizuale nga burime të ndryshme të dritës së ambientit.

Swift OLED PG27AQDM ofron performancë mahnitëse HDR dhe një shkëlqim maksimal prej 1000 nits. Gama DCI-P3 prej 99%, saktësia e shkëlqyer e ngjyrave me Delta E<2, raporti i kontrastit 1,500,000:1 dhe thellësia e vërtetë e ngjyrave 10-bit sigurojnë performancë të jashtëzakonshme të ngjyrave. Monitori ka një pamje të rifreskuar, një stil më futuristik dhe një profil super të hollë, me një montim trekëmbësh në krye për montimin e pajisjeve si kamerat në internet.

Opsionet e lidhjes përfshijnë një portë DisplayPort 1.4, dy porte HDMI 2.0 dhe një shpërndarës USB. Softueri i ri ASUS DisplayWidget Center i lejon përdoruesit të ndryshojnë lehtësisht të gjitha cilësimet bazë të monitorit dhe funksionet specifike që lidhen me teknologjinë OLED përmes një ndërfaqeje intuitive, e kontrollueshme duke përdorur një maus dhe jo domosdoshmërisht nëpërmjet menysë OSD.

ROG Swift OLED PG27AQDM është tashmë i disponueshëm në ASUS Gold Stores, rishitës që marrin pjesë në Programin e Mundësuar nga ASUS dhe Partnerët kryesorë Tregtarë ASUS me një çmim të sugjeruar me pakicë prej 1,299,00 €. Me këto specifika dhe dizajn premium, monitori i ri i lojrave Asus është një opsion i shkëlqyer për lojtarët që kërkojnë një përvojë shikimi superiore dhe gjithëpërfshirëse.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/04/20/asus-prezanton-monitorin-e-ri-rog-swift-oled-240hz/