“41 sekrete” / Ben Blushi publikon listën e personazheve që e kanë frymëzuar për të shkruar librin: Me kanë befasuar me të fshehtat e tyre…!

  –  Pasi njoftoi për librin e tij të rij, të titulluar “41 sekretet”, Ben Blushi ka publikuar emrat e personazheve që e kanë ndihmuar për të realizuar veprën e tij. –

Memorie.al / Në një njoftim të tij në rrjetet sociale, Ben Blushi ka listuar personazhe duke nisur nga aktori Robert Ndrenika, shkrimtari Ismail Kadare, artisti Helidon Haliti, si dhe shumë figura të tjera të cilët vijnë me nga një sekret.

JA 41 NJERËZIT QË MË KANË BESUAR 41 SEKRETET  

 1. ROBERT NDRENIKA, ME KAPELËN TIME
 2. FOTOGRAFIA E ZELENSKY-T
 3. EDMOND TUPJA: JAM ÇIFUT, MË FAL, HEBRE
 4. IBRAHIMI, BERBERI IM TURK
 5. KUAZIMODO, OSE FRANI I VERBËR
 6. PETRIKA BLUSHI, XHAXHAI IM
 7. MONIKA LUBONJA, NJË JETË ME TIGRAT
 8. MEHDIU, BELGU MYSLIMAN
 9. NIKITA, BALERINI UKRAINAS 175 KILE
 10. GRATË E KRISHTIT
 11. FLORENCI, TREGTI ME LIBRAT E MI
 12. GJIROKASTRITI MUNTAZ DHRAMI
 13. ANDI BUSHATI, UNË DHE TELEFONI I ENVER HOXHËS
 14. FOTOGRAFIA E ALBANI DOMIT
 15. NEDIN VLORA, NIPI I ISMAIL QEMALIT
 16. ME GJYSHEN TIME, MYNEVER SHUTERIQI
 17. FREDERIK NDOCI, DONALD TRUMP DHE ILUMINATI
 18. EDVIN SCHËARTZ, KUSHËRIRI I FROJDIT
 19. DRITARET E BOJKEN LAKOS
 20. VIKTOR ZHUSTI, ALI PASHË TEPELENA DHE BILL GATES
 21. ISMAIL KADARE, PASDITE
 22. FARIDAH, BASKETBOLLISTJA AFGANE
 23. ROBERT RADOJA, GJERMANI I FUNDIT DHE LABËRIA
 24. JULIEN ROCHE, NJERIU QË BLEU STALININ
 25. BABA SALIU, DERVISHI QË QESH
 26. ROZETA, VAJZA E VANGJUSH MIOS
 27. HELIDON HALITI, PIKTORI PA THONJ
 28. NË STUDION E ZEF SHOSHIT, ME ZOGUN, ENVERIN DHE MAO CE DUNIN
 29. NIKOLLË LESI, UNË DHE GAZETA “INDIPENDENT”
 30. SONATA E SONADËS
 31. AMERIKANI QË KËRKON TË VDESË NË SHKODËR
 32. FOTOGRAFIA E MARENGLENIT
 33. SEKRETI I AT NIKOLLA MARKUT
 34. EDUARD DURALLIU, NIPI I FAIK KONICËS
 35. MARIA, VAJZA E LASGUSH PORADECIT
 36. DREN ABAZI DHE ERDOGANI
 37. VJOLLANDI, GJYKATËSJA E DARDHËS
 38. PRINCI I LIBOFSHËS DHE FOTOGRAFI I MELANIA TRUMP-IT
 39. BISEDË PËR FOTOGRAFINË ME BURIM MYFTIUN
 40. DAVIDI, VAJZA QË U BË DJALË
 41. SI TË BËHESH MYSLIMAN NË KAVAJË

Më herët, Ben Blushi ka bërë të ditur se do e prezantojë veprën e tij gjatë panairit të librit në Tiranë.

“Jam i sigurt që askush nuk do më pyesë pse 41 sekrete dhe jo 44 apo 51, por meqë nuk po më pyesin po e them vetë. Më pëlqen numri 41 për shkak të ngjashmërisë anatomike që ka numri 4 me numrin 1. Janë si dy shkopa me sqep dhe qëndrojnë bashkë në mënyrë simetrike”, shkruan ndër të tjera Blushi./Memorie.al

Copyright©“Memorie.al”

Të gjitha të drejtat e këtij materiali janë pronë ekskluzive dhe e patjetërsueshme e “Memorie.al”, sipas Ligjit Nr.35/2016 “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e tjera të lidhura me to”. Ndalohet kategorikisht kopjimi, publikimi, shpërndarja, tjetërsimi etj., pa autorizimin e “Memorie.al”, në të kundërt çdo shkelës do mbajë përgjegjësi sipas nenit 179 të Ligjit 35/2016


This is a companion discussion topic for the original entry at https://memorie.al/41-sekrete-ben-blushi-publikon-listen-e-personazheve-qe-e-kane-frymezuar-per-te-shkruar-librin-me-kane-befasuar-me-te-fshehtat-e-tyre/