Samsung Galaxy Z Fold5 shfaqet në internet para debutimit të tij

Në këto orë është shfaqur online Samsung Galaxy Z Fold5 i ri dhe shumë i fuqishëm; në fakt, varianti amerikan i pajisjes sapo është shfaqur në faqen e njohur Geekbench. Por çfarë dimë sot?

Pothuajse kemi arritur në edicionin e pestë të pajisjes së palosshme të gjigantit të Koresë së Jugut; në fakt, në gusht, kompania do të zbulojë fletëpalosjet e reja të gjeneratës së ardhshme. Do të shohim një telefon krejtësisht të ri Flip, në gjendje të sfidojë OPPO Find N2 Flip shumë të fuqishëm; nga ana tjetër do të ketë fletëpalosjen klasike “libër”. Pikërisht për këtë të fundit duam të flasim me ju, por le të shkojmë me radhë.

Samsung Galaxy Z Fold5: çfarë dimë sot?
Samsung Galaxy Z Fold 5 që shohim ka numrin e modelit SM-F946U, sipas asaj që lexojmë në bazën e të dhënave më të njohura të krahasimit në botë. Telefoni që shohim ka një motherboard të koduar “kalama” që ka tre bërthama që funksionojnë në 2.02 GHz, katër bërthama që funksionojnë në 2.80 GHz dhe një bërthamë të madhe kryesore që duket se funksionon në 3.36 GHz. nga Qualcomm edhe nëse modeli i saktë nuk është specifikuar . Një modul RAM 12 GB nuk do të mungojë edhe nëse mund të kemi më shumë përsëritje të ndryshme dhe më shumë konfigurime në tërheqje. Le të kalojmë te softueri: Android 13 dhe One UI skin në tërheqje. Në platformën e krahasimit, ajo shënoi 2,014 dhe 5,022 pikë, përkatësisht në testet e vetme dhe shumë bërthamore.

Më në fund, ne kemi mësuar në të kaluarën se Z Fold i ri do të ketë një menteshë të gjeneratës së ardhshme, teknologji inovative të ekranit dhe më shumë. Ai do të peshojë 254 gram dhe do të ketë një sektor fotografik me një sensor kryesor 50 megapikselë të ngjashëm me atë të S23 Plus aktual.Me pak fjalë, ndër të tjera do të jetë edhe një aparat fotografik i maskuar. Nëse dëshironi modelin 2022 (është ende shumë i vlefshëm) ju rekomandojmë Galaxy Z Fold4 për 1298,79 € me kostot e transportit të përfshira.

Ky artikull përmban lidhje shoqëruese: blerjet ose porositë e bëra përmes këtyre lidhjeve do të lejojnë faqen tonë të marrë një komision. Ofertat mund të pësojnë ndryshime çmimesh pas publikimit.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/03/31/samsung-galaxy-z-fold5-shfaqet-ne-internet-para-debutimit-te-tij/