OnePlus zbulon datën e lançimit global të OnePlus 12 dhe 12R përmes një video ekskluzive

OnePlus ka publikuar një video për të festuar ditëlindjen e saj të dhjetë dhe për të parë të ardhmen e kompanisë. Në filmin, i cili sheh pjesëmarrjen e themeluesve Pete Lau dhe Kinder Liu, OnePlus shfrytëzoi rastin për të njoftuar të dhënat e lançimit global të serisë së re të flamurit OnePlus 12: 23 janar 2024, në orën 19:30 me orën indiane.

Themeluesit kujtuan emocionalisht lindjen e markës në vitin 2013, kur ata ishin “një ekip i vogël me ide të mëdha”, të shtyrë nga fryma “Never Settle”, e cila karakterizon ende OnePlus sot. Nga ato “fillime modeste” kompania është rritur për t’u bërë një markë e njohur, e pranishme në mbi 50 vende të botës. Si dëshmi e zgjerimit ndërkombëtar, shitjet globale u rritën me 59% në periudhën që përfundon tetori 2023.

OnePlus feston 10 vjet: 12 seritë vijnë më 23 janar me OnePlus 12R krejt të re
Dhe pikërisht për të demonstruar këtë përkushtim ndaj inovacionit, OnePlus shfrytëzoi rastin për të shpallur serinë 12, një kryevepër prej 10 vitesh punë. Dy modelet kryesore që e përbëjnë atë, OnePlus 12 dhe OnePlus 12R, synojnë të balancojnë performancën, efikasitetin e energjisë dhe jetëgjatësinë e baterisë.

Modeli “standard” OnePlus 12 përshkruhet si një flamurtar i plotë, i pajisur me komponentët më të mirë të harduerit dhe softuerit. Bien në sy çipi Snapdragon 8 Gen 3, kamera e gjeneratës së katërt Hasselblad me një modul periskopi 64 MP dhe një dizajn elegant smeraldi.

Lajm i shkëlqyeshëm, OnePlus 12R do të jetë i pari i serisë R, i tregtuar zakonisht vetëm në Kinë dhe Indi dhe do të lançohet globalisht. Të dy telefonat inteligjentë do të prezantohen zyrtarisht më 23 janar 2024 gjatë një eventi online i cili, sipas OnePlus, do të demonstrojë aftësi të pashoqe për të balancuar fuqinë dhe jetëgjatësinë e baterisë.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/12/16/oneplus-zbulon-daten-e-lancimit-global-te-oneplus-12-dhe-12r-permes-nje-video-ekskluziv/