OnePlus V Fold do të sfidojë Samsung Galaxy Z Fold 5

Samsung dominon tregun e smartfonëve të palosshëm me seritë Galaxy Z Fold dhe Z Flip, por numri i konkurrentëve po rritet. Përveç Motorola dhe Google ka prodhues kinezë. Lansimi i OnePlus V Fold (ose OnePlus Fold) pritet deri në verë, specifikimet e plota të të cilit janë zbuluar.

OnePlus V Fold kundër Galaxy Z Fold5
OnePlus V Fold do të sfidojë Samsung Galaxy Z Fold5 (pritet në fund të korrikut), kështu që një krahasim i shkurtër i specifikimeve përkatëse është i dobishëm. Bazuar në informacionet e marra nga leakuesi i njohur @OnLeaks, telefoni inteligjent do të ketë një ekran të brendshëm AMOLED 7.8 inç me rezolucion 2K, ndërsa ai i jashtëm do të ketë një diagonale prej 6.3 inç, të dy me frekuencë rifreskimi 120 Hz.

Pajisjet harduerike duhet të përfshijnë procesorin Snapdragon 8 Gen 2, 16 GB RAM, 512 GB hapësirë ​​ruajtëse, tre kamera të pasme 48, 48 dhe 64 megapikselë (standarde, me kënd ultra të gjerë dhe telefoto), kamerën e përparme 20 megapikselë (të brendshme), Kamera e jashtme 32 megapikselë (mbulesë), bateri 4800 mAh, sinjalizues për lexuesin e gjurmëve të gishtave dhe rrëshqitës anësor dhe sistem operativ OxygenOS 13.1 bazuar në Android 13.

OnePlus V Fold duhet të shpallet deri në gusht. Në fund të korrikut, megjithatë, pritet ardhja e Samsung Galaxy Z Fold 5. Këto janë specifikimet e mundshme: Ekran i brendshëm 7,6 inç dhe i jashtëm 6,2 inç (të dyja me shpejtësi rifreskimi 120 Hz), procesor Snapdragon 8 Gen 2, 12 GB RAM, 256/512 GB hapësirë ​​ruajtëse, kamera e pasme 50, 12 dhe 12 megapikselë, 4 megapikselë e përparme kamera, kamera e jashtme 10 megapiksel, bateri 4400 mAh dhe sistem operativ Android 13 me One UI 5.1.1.

Prandaj duket se OnePlus V Fold do të ketë karakteristika më të mira, por cilësia do të duhet të verifikohet në terren. Me siguri smartphone nga prodhuesi kinez do të ketë një çmim më të ulët.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/06/30/oneplus-v-fold-do-te-sfidoje-samsung-galaxy-z-fold-5/