OnePlus mbush 10 vjeç: Letra e hapur e Pete Lau drejtuar komunitetit

Pas shpalljes së OxygenOS 14 të OnePlus, ka ardhur koha t’i rikthehemi referimit këtu për markën e njohur. Në fakt, ky i fundit po fryn 10 qirinj dhe CEO Pete Lau dëshironte pa ndryshim të festonte ngjarjen.

Njoftim për shtyp: Milan, 1 dhjetor 2023 – Marka e teknologjisë OnePlus ka kënaqësinë të njoftojë përvjetorin e saj të dhjetë, duke festuar një dekadë inovacioni dhe rinovimi në industrinë e smartfonëve. Që kur filloi udhëtimin e tij me synimin për të ofruar përsosmëri teknologjike për telefonat inteligjentë, OnePlus ka kërkuar vazhdimisht të ofrojë një përvojë të paparë përdoruesi.

Themeluesi i OnePlus Pete Lau ndau reflektimet e tij mbi këtë udhëtim të jashtëzakonshëm në Forumin e Komunitetit OnePlus. Nga lançimi pionier i OnePlus One te OnePlus 11 revolucionar, shpirti “Kurrë mos vendos” e ka shtyrë ekipin e OnePlus të punojë pa u lodhur për të ripërcaktuar pritshmëritë e smartfonëve. Çdo risi, nga përvoja e shpejtë dhe e qetë e sistemit operativ te teknologjia e gjurmëve të gishtërinjve, nga karikimi SuperVOOC te bashkëpunimi me Hasselblad dhe platforma e optimizimit të performancës Trinity Engine, ka shtyrë kufijtë e asaj që përdoruesit mund të presin nga pajisjet e tyre.

Këtë vit, OnePlus vazhdoi të shtyjë zarfin me lançimin e OnePlus Open, një pajisje që menjëherë pushtoi tregun e smartfonëve të palosshëm. Entuziazmi i jashtëzakonshëm midis anëtarëve të komunitetit dhe shterimi i shpejtë i stoqeve në fazën e para-shitjes nënvizojnë interesin e fortë për OnePlus Open, si midis anëtarëve të themeluar të komunitetit OnePlus, të cilët gjatë dhjetë viteve të fundit kanë krijuar një lidhje të thellë me markën , të dy mes fansave të rinj.

Të dhënat konfirmojnë këtë entuziazëm, me Pete Lau që njoftoi një rritje prej 59% të shitjeve globale të pajisjeve OnePlus në tetor 2023 krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.

Duke parë të ardhmen, OnePlus mbetet i përkushtuar ndaj përsosmërisë së produktit, duke u fokusuar në përvojat e shpejta dhe të qeta, teknologjitë e përparuara të kamerës dhe softuerin e optimizuar me AI. Megjithatë, OnePlus pranon se ndikimi i tij shkon përtej teknologjisë, duke përqafuar shoqërinë, gjithëpërfshirjen dhe qëndrueshmërinë. E angazhuar në mënyrë aktive për të reduktuar ndikimin e saj mjedisor dhe emetimet e karbonit, kompania synon të sigurojë jetëgjatësinë e harduerit dhe softuerit të saj për të zvogëluar prodhimin e e-mbeturinave dhe për të promovuar praktikat e konsumit të qëndrueshëm. Komuniteti OnePlus do të mbetet në qendër të vizionit të OnePlus për të ardhmen, pasi ka qenë gjithmonë një burim frymëzimi gjatë gjithë këtij rrugëtimi.

Për të festuar dhjetëvjetorin e saj, OnePlus ka organizuar një program të pasur aktivitetesh për përdoruesit e tij. Më 15 dhjetor, do të publikohet një film me metrazh të shkurtër që i bën homazh rrugëtimit të ndërmarrë dhe motos dalluese të markës, “Never Settle”.

OnePlus së fundmi zgjeroi programin e tij Fuqia e Komunitetit, duke shfrytëzuar kreativitetin kolektiv për të bashkë-krijuar produkte të jashtëzakonshme, duke përmirësuar përvojën dixhitale të përdoruesve. Nga data 9 deri më 15 dhjetor, OnePlus do të prezantojë produkte të reja teknologjike çdo ditë. Me një komunitet prej 50.2 milionë anëtarësh të regjistruar deri më sot, OnePlus krenohet me një nga komunitetet më të mëdha të teknologjisë në botë.

Pete Lau zbuloi gjithashtu se OnePlus 12, flamuri i ardhshëm i markës, do të ketë një paketë speciale me një listë falënderimesh të printuar direkt në të. Kjo nismë synon të përfaqësojë një gjest mirënjohjeje të sinqertë ndaj komunitetit, i cili ka luajtur një rol vendimtar në inovacionin e OnePlus gjatë dekadës së fundit. Pritja është e madhe për OnePlus 12, një pajisje e destinuar të tejkalojë të gjitha pritjet.

Për të falënderuar përdoruesit më besnikë, OnePlus ka përgatitur një sërë eventesh dhe promovimesh. Për më shumë detaje mbi festimet, vizitoni faqen e internetit të 10 vjetorit të OnePlus.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/12/02/oneplus-mbush-10-vjec-letra-e-hapur-e-pete-lau-drejtuar-komunitetit/