OnePlus 11 pa sekrete: dizajni zbulohet në video teaser, lancimi është i afërt!

OnePlus 11 i ri u lançua në Kinë në fillim të janarit, por publikimi i tij ndërkombëtar nuk pritet para 7 shkurtit. Në atë datë, në fakt, kompania kineze organizoi një ngjarje ndërkombëtare të lançimit për pajisjen, e cila tani ka marrë një ngacmues të ri zyrtar nga OnePlus.

Prezantimi, i titulluar “Cloud 11 – Një ngjarje e nisjes së OnePlus”, është i disponueshëm në YouTube ose në krye të këtij lajmi. E publikuar nga llogaria zyrtare e OnePlus, videoja na tregon pjesë të dizajnit të kamerës OnePlus 11, edhe pse deri tani ky i fundit është një sekret i hapur, pasi, me lançimin kinez të smartfonit, fleta e të dhënave teknike të tij dhe faktori i formës janë bërë. u zbulua për të gjithë fansat e botës.

Për të demonstruar se dizajni i OnePlus 11 nuk është më “sekret” është edhe një video e shkurtër e publikuar nga vetë OnePlus në formën e YouTube Short, të cilën mund ta gjeni në fund të këtij lajmi dhe që tregon panelin e pasmë të smartfonit dhe streha e saj e bukur rrethore për kamerën.

Nga ana tjetër, është e qartë se OnePlus po fokusohet shumë në kamerën e smartfonit të tij të ri të nivelit të lartë, i cili duket të jetë një nga pikat kryesore të shitjes së pajisjes: përtej një dizajni vërtet tërheqës, Ky i fundit krenohet me akordimin Hasselblad dhe disa specifika vërtet të bukura, duke përfshirë një lente kryesore 50MP, kënd ultra të gjerë 48MP dhe telefot 32MP.

Nën trupin e pajisjes gjejmë një Qualcomm Snapdragon 8 Gen2, një RAM deri në 16 GB dhe një hapësirë ​​ruajtëse deri në 512 GB. Bateria duhet të jetë 5000 mAh dhe të mbështesë karikim të shpejtë 100 W, ndërsa ekrani do të jetë një panel OLED 6.7″ me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz. Megjithatë, çuditërisht, videoja ngacmuese nuk përmend OnePlus 11R, lansimi i të cilit duhet të pritet, i kufizuar në disa tregje të përzgjedhura, paralelisht me atë të “big brother”.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/01/27/oneplus-11-pa-sekrete-dizajni-zbulohet-ne-video-teaser-lancimi-eshte-i-afert/