Lenovo prezanton Tab P12 dhe Tab M10 5G të ri

Prodhuesi kinez ka prezantuar dy tableta të rinj për studim dhe kohë të lirë. Lenovo Tab P12 është modeli më i mirë që përfshin një tastierë dhe majë shkruese. Lenovo Tab M10 5G është një pajisje më e lirë, por ofron lidhje 5G. E para tashmë mund të blihet në Itali, ndërsa e dyta do të mbërrijë në gusht.

Lenovo Tab P12: specifikimet dhe çmimi
Lenovo Tab P12 është një tabletë e kthimit në shkollë, pasi mund të përdoret për studim në vend të një fletoreje. Ka një ekran 12.7 inç me rezolucion 3K (2944×1840 piksele) dhe integron procesorin MediaTek Dimensity 7050, 4/8 GB RAM dhe 128/256 GB hapësirë ​​ruajtëse, e zgjerueshme me karta microSD.

Pajisjet harduerike përfshijnë gjithashtu kamera të pasme dhe të përparme 13 dhe 8 megapikselë, katër altoparlantë JBL me mbështetje Dolby Atmos, lexues të gjurmëve të gishtave (nën butonin e ndezjes), module Wi-Fi 6 dhe Bluetooth 5.1, port USB Type-C dhe bateri 10,200 mAh. ofron deri në 10 orë riprodhim video.

Sistemi operativ është Android 13. Përmirësimet janë të garantuara për dy vjet (prandaj deri në Android 15) dhe arnimet e sigurisë për katër vjet. Çmimi bazë i tabletit me majë shkruese Pen Plus është 449.00 euro, ndërsa kompleti i stilolapsit dhe tastierës kushton 589.00 euro.

Lenovo Tab M10 5G: specifikat dhe çmimi
Lenovo Tab M10 5G në vend të kësaj ka një ekran 10,61 inç (2000×1200 piksele dhe 90 Hz). Pajisjet harduerike përfshijnë procesorin Snapdragon 695, 4/6 GB RAM, 128 GB hapësirë ​​ruajtëse, slot për microSD, kamera 13 dhe 8 megapiksel, dy altoparlantë me mbështetje Dolby Atmos, fole audio, module Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1 dhe 5G , port USB Type-C dhe bateri 7700 mAh me deri në 12 orë riprodhim video.

Sistemi operativ është Android 13. Përmirësimet janë të garantuara për një vit (prandaj deri në Android 14) dhe arnimet e sigurisë për 3,5 vjet. Çmimi bazë i tabletit është 399.00 euro. Stilisti Pen Plus është opsional.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/07/27/lenovo-prezanton-tab-p12-dhe-tab-m10-5g-te-ri/