Ja cfare i karakterizon smartfonët e rinj Motorola

Familja moto g është fokusuar tradicionalisht në inovacionin, duke i bërë të aksesueshme teknologjitë dhe veçoritë e reja. Angazhimi i Motorola vazhdon me shpalljen e katër pajisjeve të reja të karakterizuara nga dizajni modern, sektori fotografik i profilit të lartë dhe një përvojë zhytëse dhe shumëdimensionale e zërit.

Moto g73 5g

Smartphone është ideal për të bërë fotografi falë sistemit të avancuar të kamerës 50Mp që nuk ka frikë nga kushtet më të vështira të ndriçimit. Në dritë të ulët, kamera përgjigjet duke kombinuar çdo katër piksel në një Ultra Pixel të madh 2.0um. Moto g73 5g është gjithashtu i pajisur me një sensor 8Mp me tre këndvështrime të ndryshme. Lentet me kënd ultra të gjerë kap atë që syri i njeriut sheh, duke inkuadruar katër herë skenën sesa një lente standarde. Macro Vision e sjell temën katër herë më afër, duke ju lejuar të kapni çdo detaj. Më në fund, kamera e thellësisë ju lejon të transformoni lehtësisht fotot në portrete me pamje profesionale. Lojërat marrin jetë në një ekran ultra të gjerë 6,5 inç 120 Hz FHD+ që u ofron lojtarëve një përvojë gjithëpërfshirëse, falë një raporti ekran-trup prej 86%. Përveç kësaj, audio shumëdimensionale Dolby Atmos mund të dëgjohet kudo në të katër pajisjet e reja, si me kufje ashtu edhe përmes dy altoparlantëve të fuqishëm stereo. Për këtë variant, Motorola ka integruar çipin MediaTek Dimensity 930 i cili shfrytëzon maksimalisht shpejtësinë 5g dhe siguron që shkarkimet të përfundojnë me shpejtësi rrufe pa u shqetësuar për jetëgjatësinë e baterisë. Kalimi ndërmjet aplikacioneve është gjithashtu i pandërprerë. Për më tepër, falë 8 GB Ram, aplikacionet dhe informacionet janë gati në sfond dhe gjithçka funksionon pa probleme. Kapaciteti masiv i baterisë 5000 mAh ju lejon të dëgjoni më gjatë listat e luajtjes, të bisedoni me video me miqtë për orë të tëra dhe të shikoni seriale pa ndërprerje. Më pas mbushni energji me karikimin e shpejtë 30W TurboPower.

Moto g53 5G

Moto g53 5G1 është në gjendje të bëjë fotografi gjithmonë në krye falë sensorit të tij 50Mp. Smartphone gjithashtu përmban teknologjinë Quad Pixel dhe një kamerë të dedikuar Macro Vision për pamje nga afër. Kjo pajisje jo vetëm që nxjerr fotografi të jashtëzakonshme, por gjithashtu ka shumë shpejtësi. Falë platformës celulare Snapdragon 480+ 5g, mund të përfitoni sa më shumë nga rrjeti i shpejtë. Ekrani i dhënë mat 6,5 inç me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz, për shikim optimal nga skaji në skaj, i përsosur për nevojat tuaja argëtuese. Bateria ka një kapacitet prej 5000 mAh. Të dy modelet e paraqitura janë të pajisura me Thinkshield for Mobile, një shtresë shtesë sigurie që rrit mbrojtjen në të gjitha nivelet, nga fabrika te telefoni inteligjent. Për të ndihmuar konsumatorët të përfitojnë plotësisht nga të gjitha veçoritë e sigurisë, Motorola ka shtuar aplikacionin e ri Moto Secure në këto pajisje, dyqanin me një ndalesë për të gjitha veçoritë më të rëndësishme të sigurisë dhe privatësisë në telefon. Mund të menaxhoni sigurinë e rrjetit, të kontrolloni lejet e aplikacioneve dhe madje të krijoni një dosje sekrete për të dhënat tuaja më të ndjeshme. Qoftë për t’u siguruar që shkarkimet tuaja janë të sigurta ose për të shtuar një shtresë shtesë mbrojtjeje, Moto Secure është gjithçka që ju nevojitet për të mbajtur larg kërcënimet. Me këto pajisje, Motorola prezanton gjithashtu Family Space, një “hapësirë ​​e sigurt” e dedikuar ku fëmijët mund të mësojnë dhe të luajnë. Family Space u lejon prindërve të vendosin kufij për kohën para ekranit, të kontrollojnë se cilat aplikacione janë të aksesueshme dhe madje të krijojnë profile të shumta, duke promovuar kështu përvoja të shëndetshme dixhitale dhe duke ndihmuar në mbajtjen e përmbajtjes së padëshiruar ose të papërshtatshme larg fëmijëve të vegjël, ndërkohë që u jep atyre mundësinë për të eksploruar nga veten.

Moto g23

Falë kamerës kryesore 50Mp me teknologjinë Quad Pixel, fotot detajohen edhe në kushte me dritë të ulët. Kjo pajisje përmban gjithashtu një kamerë të dedikuar Macro Vision dhe një lente me kënd ultra të gjerë 125º. Imazhet janë të dukshme përmes një ekrani të madh 6,5 inç HD+, të krijuar me kufij të ngushtë për të parë qartë përmbajtjen dhe për të shijuar një shpejtësi rifreskimi 90 Hz. Pajisja përmban karikim TurboPower 30 W që ofron orë energji në vetëm pak minuta. Procesori MediaTek Helio G85 siguron performancë të shpejtë dhe të përgjegjshme. Çdo detaj i moto g23 është shqyrtuar dhe punuar me kujdes; Nga kjo punë del një dizajn modern, një trup ultra i hollë dhe kufij të reduktuar. Kapaku i ri i kamerës feston zhvillimin dhe angazhimin e Motorola-s ndaj përvojave fotografike të klasit botëror. Për më tepër, sensori i gjurmëve të gishtave është vendosur në anë të telefonit, duke e bërë atë lehtësisht të aksesueshëm dhe duke ndihmuar në ruajtjen e një pamjeje të hollë.

Moto g13

moto g13 është e pajisur me një sensor 50Mp të kombinuar me teknologjinë Quad Pixel, falë të cilit është e mundur të merren foto të bukura në çdo gjendje ndriçimi. Për të plotësuar këtë sektor të avancuar fotografik, moto g13 përmban një kamerë Macro Vision, një sensor të veçantë thellësie dhe një kamerë të përparme 8Mp. Ekrani është një njësi HD+ 6,52 inç me një shpejtësi rifreskimi 90 Hz. Smartphone është i pajisur me një bateri të madhe dhe afatgjatë dhe performanca e shpejtë dhe reaktive sigurohet nga procesori MediaTek Helio G85 dhe aftësia për t’u lidhur përmes Wi-Fi ose rrjetet 4G. Të gjitha pajisjet funksionojnë në një version të pastër të Android 13, pa lëkura dhe softuer të komplikuar ose aplikacione të kopjuara.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/01/25/ja-cfare-i-karakterizon-smartfonet-e-rinj-motorola/