iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus kanë një ngjyrë të re: të verdhë

iPhone 14 dhe 14 Plus marrin një ngjyrë të re pranverore. E verdha shton gamën e ngjyrave të smartfonëve Apple

Apple sot prezantoi zyrtarisht ardhjen e iPhone 14 të verdhë. Kjo ngjyrë e re do të mbërrijë në iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus, dhe do t’i bashkohet versioneve të mesnatës, galaktikës, të kuqes (Produkt) E kuqe, blu dhe vjollcë.

Njoftimi vjen me një deklaratë për shtyp pas disa thashethemeve të orëve të fundit. Tashmë është një traditë për kompaninë Cupertino, nuanca e pranverës përditëson katalogun rreth gjysmë viti pas debutimit të gamës së re të telefonave inteligjentë: vjollca për iPhone 12 në 2021, për iPhone 13 në vend të vitit të kaluar u zgjodh ngjyra jeshile.

Edhe pse është mjaft e qartë, është e drejtë të specifikohet se ngjyra e verdhë është i vetmi ndryshim midis versionit të ri dhe atyre tashmë në treg të pajisjes, nuk ka asnjë ndryshim në lidhje me specifikimet teknike të iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus.

Për ta përmbledhur, të dy pajisjet montojnë përkatësisht ekrane oled 6.1 dhe 6.7 inç, çip A15 Bionic me CPU 6 bërthama, bateri me autonomi për të mbuluar tërë ditën dhe ndarjen e rinovuar fotografike me sensorin kryesor 12 megapiksel dhe stabilizuesin optik të imazhit. Nga ana e shërbimeve, në bord ka risitë e funksioneve të urgjencës satelitore SOS dhe zbulimit të aksidenteve.

iPhone 14 dhe iPhone 14 Plus i verdhë do të jenë të disponueshëm për t’u porositur në faqen e internetit nga 10 marsi.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/03/07/iphone-14-dhe-iphone-14-plus-kane-nje-ngjyre-te-re-te-verdhe/