Huawei prezanton MateBook D 16 2024 dhe MatePad Pro 13.2

Gjatë eventit “Creation of Beauty” në Dubai, Huawei prezantoi dy pajisje të reja: MateBook D 16 2024 dhe MatePad Pro 13.2. Modelet e laptopëve me procesor Intel Core i5 të gjeneratës së 12-të janë tashmë të disponueshme në Itali. Modelet e laptopëve me procesorin Intel Core të gjeneratës së 13-të dhe tabletin do të dalin në treg në janar 2024.

Huawei MateBook D 16 2024: specifikimet dhe çmimet
MateBook D 16 2024 ka një ekran FullView 16 inç me një rezolucion prej 1920×1200 piksele dhe një kënd shikimi prej 178 gradë. Notebook-u ofrohet me procesorë Intel Core i5-12450H, 8/16 GB RAM dhe 512 GB SSD ose me procesorë Intel Core i5-13420H/i7-13700H/i9-13900H, 16 GB RAM dhe 1 TB SSD.

Këto janë specifikimet e tjera: Lidhja Wi-Fi 6 dhe Bluetooth 5.1, Webkamera HD ose Full HD, foleja audio, dy altoparlantë, lexuesi i gjurmëve të gishtërinjve, tastierë me ndriçim të pasëm me tastierë numerike, dalje HDMI, tre porte USB (dy Type-A dhe një Type -C) dhe bateri 56 ose 70 Wh. Sistemi operativ është Windows 11 Home.

Çmimet e notebook-ut me procesor Intel Core i5-12450H janë 799.00 euro (8GB RAM dhe 512GB SSD) dhe 899.00 euro (16GB RAM dhe 512GB SSD). Deri më 27 dhjetor mund të përfitoni 50 euro zbritje.

Huawei MatePad Pro 13.2: specifikimet dhe çmimi
MatePad Pro 13.2 ka një ekran OLED 13.2 inç me një rezolucion prej 2880×1920 piksele. Pajisjet harduerike përfshijnë gjithashtu procesorin Kirin 9000S, 12 GB RAM, 256/512 GB hapësirë ​​ruajtëse, kamera të pasme 13 dhe 8 megapiksel, kamerë të përparme 16 megapikselë me sensor 3D ToF, lidhje Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, GPS dhe Galileo , port USB Type-C, gjashtë altoparlantë dhe bateri 10000 mAh. Sistemi operativ është HarmonyOS 4.

Çmimet janë 999,00 euro (tableti vetëm me 256 GB hapësirë ​​ruajtëse) dhe 1,199,00 euro (tableti me 512 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe tastierë e shkëputshme). Tastiera inteligjente magnetike dhe majë shkruese M-Pencil kushtojnë përkatësisht 199.00 dhe 99.00 euro.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/12/13/huawei-prezanton-matebook-d-16-2024-dhe-matepad-pro-13-2/