Honor, tre pajisje krejt të reja për të gjitha nevojat

Honor ka njoftuar zyrtarisht lançimin e telefonave inteligjentë x7a dhe x6, dhe tabletit x8 Pad, tre pajisje të pajisura me karakteristika të fundit, të afta për të garantuar performancë të cilësisë së lartë. X7a dhe x6 janë në dispozicion në ngjyrat Titanium Silver, Ocean Blue dhe Midnight Black në l’e-commerce të pronarit me çmime të zbritura prej 209,90 € dhe 179,90 € respektivisht. Tableti Pad x8, në ngjyrën Blue Hour, është në dispozicion me çmimin 229.90 euro.

Honor X7a

Me një bateri afatgjatë 6,000 mAh, një kamerë katërkëndore ultra të qartë 50 MP, 128 Gb hapësirë ​​ruajtëse dhe një ekran mahnitës FullView 6,74 inç, smartfoni i ri i serisë x krenohet me pajisje të fuqishme për të ofruar një përvojë gjithëpërfshirëse, përdorim të plotë gjatë gjithë ditës. E inkorporuar në trupin e hollë dhe elegant të x7a, bateria e madhe ofron kohë pune mbresëlënëse. Falë teknologjisë Smart Power Saving që optimizon konsumin e energjisë, x7a mund të mbështesë deri në 42 orë shfletim në rrjetet sociale, 42 orë telefonata ose 29 orë transmetim muzike me një karikim të plotë, duke e bërë atë një shoqërues të besueshëm për ata që janë gjithmonë duke lëvizur. Me SuperCharge 22,5 W, pajisja mund të ofrojë mbi 10 orë transmetim muzikor me vetëm 30 minuta karikim. Bateria gjithashtu demonstron një jetëgjatësi të tillë, e aftë për të ruajtur një gjendje shëndetësore më të madhe se 80% edhe pas tre vitesh përdorim. Ekrani FullView 6,74 inç me një raport 90,07% ekran-trup ofron një përvojë gjithëpërfshirëse shikimi nëse jeni duke punuar, duke parë video ose duke luajtur lojëra. Rezolucioni HD dhe një thellësi ngjyrash prej 16,7 milionë ngjyrash ju lejojnë të shikoni imazhe me qartësi dhe gjallëri të jashtëzakonshme, perfekte për të parë foto, video dhe filma. I certifikuar nga Tüv Rheinland për emetime të ulëta të dritës blu, ekrani mund të përdoret për periudha të gjata kohore pa lodhje të syve dhe modalitetet Eye Comfort, eBook dhe Dark ofrojnë opsione të mëtejshme të personalizimit të ekranit për të reduktuar më tej lodhjen e syve. Nga ana fotografike, telefoni inteligjent është i pajisur me një sistem të katërfishtë kamerash ultra të mprehta 50Mp, me një kamerë kryesore 50Mp, një kënd të gjerë 5Mp, një kamerë makro 2Mp dhe një kamerë me thellësi 2Mp. Në pjesën e përparme, kamera 8Mp e bën të lehtë marrjen e portreteve me cilësi të lartë. Ata që duan të kenë gjithmonë në dorë përmbajtjen e tyre multimediale, mund të përfitojnë plotësisht nga njësia e madhe e ruajtjes 128 Gb, e aftë për të ruajtur në nivel lokal mbi 28,000 imazhe, 11,000 këngë ose 450 video HD. Vendi i kartës MicroSd ju lejon të zgjeroni më tej hapësirën tuaj të ruajtjes deri në 1 TB, duke ju dhënë më shumë fleksibilitet për të përmbushur nevojat tuaja të biznesit dhe personale.

Honor X6
X6 është shtesa më e fundit e Serisë x Honor me një sërë veçorish emocionuese. Bateria 5000mAh, sistemi i trefishtë i kamerës 50Mp dhe hapësira e madhe e zgjerueshme me memorie 4Gb+64Gb i bëjnë novacionet e smartfonëve më të aksesueshëm. Bateria ofron deri në 17 orë transmetim video në internet, 18 orë shfletim në rrjetet sociale dhe 31 orë riprodhim muzike, të gjitha me një karikim të vetëm, të aftë për të siguruar performancë optimale gjatë gjithë ditës. Kamera e trefishtë e pasme përbëhet nga një kamerë kryesore 50Mp, një makro 2Mp dhe një kamerë me thellësi 2Mp. Ky kombinim ju lejon të kapni foto dhe të regjistroni video me lehtësi, në çdo kohë, kudo. Ekrani FullView 6,5 inç siguron një përvojë gjithëpërfshirëse shikimi. I shoqëruar me një sërë veçorish të kujdesit për sytë, duke përfshirë “Modalitetin e komfortit të syve” dhe “Modalitetin e errët”, ekrani ndihet rehat në një sërë skenarësh përdorimi—i përsosur për të lexuar artikuj, transmetim video ose shfletim fotosh edhe në rrezet e diellit direkte ose në dhoma me ndriçim të dobët. Falë modalitetit eBook, x6 mund ta shndërrojë ekranin në bardh e zi, duke përmirësuar më tej përvojën e leximit. Mbështetja e memories ROM 64 Gb dhe një memorie e madhe e zgjerueshme deri në 1 Tb me MicroSd plotësojnë të gjitha nevojat e ruajtjes. X6 ofron një përvojë përdoruesi inteligjente dhe pa probleme falë ndërfaqes Magic Ui 6.1, bazuar në Android 12. Falë Share, x6 ju lejon të transferoni me shpejtësi skedarët me valë në të gjitha pajisjet Honor, duke përfshirë telefonat inteligjentë, tabletët dhe laptopët.

HonorPad x8

I krijuar për performancë optimale, ky tablet ju lejon të shijoni argëtimin në lëvizje. Pad x8 krejt i ri përmban një dizajn elegant, të hollë dhe të lehtë, me një trashësi prej 7,55 mm dhe një peshë prej vetëm 460 g, e cila u lejon studentëve dhe profesionistëve të shijojnë transportueshmërinë dhe argëtimin maksimal. Ekrani 10,1 inç FHD ofron një përvojë gjithëpërfshirëse shikimi me një rezolucion prej 1920×1200 piksele dhe një raport 80% ekran-trup. Mbështetja e 16.7 milion ngjyrave lejon pajisjen të marrë tone kromatike besnike dhe detaje befasuese. Me një sistem tingulli të cilësisë së kinemasë, Pad x8 i ri përmban dy altoparlantë të vendosur në mënyrë simetrike me amplitudë të lartë në të dyja anët që ofrojnë një përvojë audio me rreze të plotë. Tableti është i pajisur me ndërfaqen më të fundit Magic Ui 6.1 të bazuar në Android 12, e cila ofron një sërë veçorish të përmirësuara dhe të personalizuara për të ofruar një përvojë inteligjente.


This is a companion discussion topic for the original entry at https://zero1.al/2023/01/28/honor-tre-pajisje-krejt-te-reja-per-te-gjitha-nevojat/